| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Outputs | 1 |
| Min Supply Voltage | 18 V |
| Max Supply Voltage | 24 V |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Max Supply Current | 36 µA |
| Frequency | 140 kHz |
| Internal Switch | Yes |
| Packaging | Reel |
| Type | LED Driver |
Stock: 11
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20294
Ext.Price$0.20294
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20294 | $0.20294 |
| 10 | $0.15907 | $1.59070 |
| 50 | $0.13703 | $6.85150 |
| 100 | $0.11805 | $11.80500 |
| 500 | $0.10748 | $53.74000 |
| 1000 | $0.10554 | $105.54000 |

