

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 pF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 5.59 mm |
| Length | 3.9878 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Number of Pins | 2 |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Depth | 2.6 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 2.5 mm |
| REACH SVHC | Unknown |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Lead Length | 30 mm |
| Lead/Base Style | Straight |
| Schedule B | 8532240060 |
Stock: 6853
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19407
Ext.Price$0.19407
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19407 | $0.19407 |
| 10 | $0.08327 | $0.83270 |
| 50 | $0.07775 | $3.88750 |
| 100 | $0.07259 | $7.25900 |
| 500 | $0.05694 | $28.47000 |
| 1000 | $0.05130 | $51.30000 |
| 3000 | $0.04651 | $139.53000 |
| 5000 | $0.04216 | $210.80000 |
| 10000 | $0.03822 | $382.20000 |
