
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 1.575 mm |
| Length | 4 mm |
| Width | 4 mm |
| Termination | Radial |
| Diameter | 500 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 4 mm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 2.6 mm |
| Thickness | 2.6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 500 µm |
| Lead Pitch | 2.4892 mm |
| Voltage | 50 V |
| REACH SVHC | Unknown |
| Weight | 0.15 g |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Lead Length | 30 mm |
| Lead/Base Style | Straight |
| Schedule B | 8532240060 |
Stock: 16378
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11285
Ext.Price$0.11285
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11285 | $0.11285 |
| 10 | $0.06198 | $0.61980 |
| 50 | $0.05676 | $2.83800 |
| 100 | $0.05198 | $5.19800 |
| 500 | $0.04377 | $21.88500 |
| 1000 | $0.03753 | $37.53000 |
| 3000 | $0.03496 | $104.88000 |
| 5000 | $0.03257 | $162.85000 |
| 10000 | $0.03189 | $318.90000 |
