

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 80 % |
| Height - Seated (Max) | 6.53 mm |
| Length | 4 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | Radial |
| Diameter | 500 µm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Dielectric | Y5V |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 4 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Depth | 2.5 mm |
| Thickness | 2.6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 500 µm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Voltage | 50 V |
| REACH SVHC | Unknown |
| Weight | 160.004709 mg |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Lead Length | 30 mm |
| Lead/Base Style | Formed Leads |
| Schedule B | 8532240060 |
Stock: 5326
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18124
Ext.Price$0.18124
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18124 | $0.18124 |
| 10 | $0.12226 | $1.22260 |
| 50 | $0.09699 | $4.84950 |
| 100 | $0.07694 | $7.69400 |
| 500 | $0.07010 | $35.05000 |
| 1000 | $0.06386 | $63.86000 |
| 3000 | $0.05409 | $162.27000 |
| 5000 | $0.04582 | $229.10000 |
| 10000 | $0.03881 | $388.10000 |
