

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 12 pF |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Oscillator |
| Impedance | 60 Ω |
| Frequency | 16 MHz |
| Frequency Stability | 20 ppm |
| Frequency Tolerance | 10 ppm |
Stock: 1582
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07565
Ext.Price$0.07565
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07565 | $0.07565 |
| 10 | $0.06759 | $0.67590 |
| 50 | $0.06038 | $3.01900 |
| 100 | $0.05357 | $5.35700 |
| 500 | $0.04753 | $23.76500 |
| 1000 | $0.04381 | $43.81000 |
| 3000 | $0.04038 | $121.14000 |
| 5000 | $0.03802 | $190.10000 |
