
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 6 V |
| Max Output Current | 1 A |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 96 % |
| Voltage - Output 1 | 3.3 V |
Stock: 29
Distributors
pcbx
Unit Price$2.21046
Ext.Price$2.21046
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.21046 | $2.21046 |
| 10 | $1.88720 | $18.87200 |
| 25 | $1.68565 | $42.14125 |
