| Parameter | Value |
|---|---|
| Height | 10.2 mm |
| Length | 11.6 mm |
| Width | 7.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Efficiency | 90 % |
| Max Input Voltage | 28 V |
| Nominal Input Voltage | 24 V |
| Packaging | Tube |
| Output Voltage-Channel 1 | 3.3 V |
| Output Current-Channel 1 | 500 mA |
| Min Input Voltage | 4.75 V |
Stock: 24
Distributors
pcbx
Unit Price$0.69102
Ext.Price$0.69102
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.69102 | $0.69102 |
| 10 | $0.67531 | $6.75310 |
| 25 | $0.65471 | $16.36775 |
| 50 | $0.63474 | $31.73700 |
