
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.75 V |
| Max Output Current | 500 mA |
| Max Input Voltage | 28 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 91 % |
| Voltage - Output 1 | 3.3 V |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$1.81783
Ext.Price$1.81783
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.81783 | $1.81783 |
| 10 | $1.77465 | $17.74650 |
| 25 | $1.67911 | $41.97775 |
