
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 8 V |
| Max Output Current | 1 A or -500 mA |
| Max Input Voltage | 36 V or 27 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 93 % or 86 % |
Stock: 197
Distributors
pcbx
Unit Price$1.71968
Ext.Price$1.71968
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.71968 | $1.71968 |
| 10 | $1.49588 | $14.95880 |
| 25 | $1.36232 | $34.05800 |
| 50 | $1.24068 | $62.03400 |
