
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 8 V |
| Max Output Current | 1 A, 500 mA |
| Max Input Voltage | 36 V, 27 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 93 %, 85 % |
| Voltage - Output 1 | 5 V, -5 V |
Stock: 410
Distributors
pcbx
Unit Price$2.34526
Ext.Price$2.34526
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.34526 | $2.34526 |
| 10 | $1.99059 | $19.90590 |
| 25 | $1.86567 | $46.64175 |
| 50 | $1.74858 | $87.42900 |
| 100 | $1.63884 | $163.88400 |
| 300 | $1.53599 | $460.79700 |
| 500 | $1.43961 | $719.80500 |
