
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 16 V, 8 V |
| Max Output Current | 1 A, 300 mA |
| Max Input Voltage | 36 V, 20 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 96 %, 89 % |
| Voltage - Output 1 | ±12 V |
Stock: 67
Distributors
pcbx
Unit Price$2.74443
Ext.Price$2.74443
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.74443 | $2.74443 |
| 10 | $2.28768 | $22.87680 |
| 25 | $1.97665 | $49.41625 |
| 50 | $1.70790 | $85.39500 |
