K7812-500R3
Manufacturer:
MORNSUN
Mfr.Part #:
K7812-500R3
Datasheet:
Description:
Board Mount Modules Module Through Hole Voltage - Output 1:±12 V 95 %
ParameterValue
Max Operating Temperature85 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingTube
RoHSCompliant
Min Input Voltage15 V or 8 V
Max Output Current500 mA or -150 mA
Max Input Voltage36 V or 24 V
Number of Outputs1
Efficiency95 %
Voltage - Output 1±12 V