
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 16 V, 8 V |
| Max Output Current | 1 A, 300 mA |
| Max Input Voltage | 36 V, 20 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 95 % |
| Voltage - Output 1 | ±12 V |
Stock: 16
Distributors
pcbx
Unit Price$2.55596
Ext.Price$2.55596
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.55596 | $2.55596 |
| 10 | $2.13063 | $21.30630 |
| 25 | $1.86365 | $46.59125 |
