
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 6.5 V, 7 V |
| Max Output Current | 500 mA, -300 mA |
| Max Input Voltage | 36 V, 31 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 90 %, 80 % |
| Voltage - Output 1 | 5 V, -5 V |
Stock: 485
Distributors
pcbx
Unit Price$1.30219
Ext.Price$1.30219
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.30219 | $1.30219 |
| 10 | $1.10458 | $11.04580 |
| 25 | $1.00092 | $25.02300 |
| 50 | $0.90699 | $45.34950 |
| 100 | $0.82189 | $82.18900 |
| 300 | $0.76561 | $229.68300 |
