
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 12 V |
| Max Output Current | 1 A |
| Max Input Voltage | 24 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 96 % |
| Voltage - Output 1 | 15 V |
Stock: 230
Distributors
pcbx
Unit Price$2.12932
Ext.Price$2.12932
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.12932 | $2.12932 |
| 10 | $1.77465 | $17.74650 |
| 25 | $1.61026 | $40.25650 |
| 50 | $1.46110 | $73.05500 |
| 100 | $1.32575 | $132.57500 |
