
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10 mm |
| Width | 7.2 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 11 mm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 19 V, 8 V |
| Max Input Voltage | 36 V, 21 V |
| Output Power | 7 W, 2 W |
| Efficiency | 93 %, 87 % |
| Nominal Input Voltage | 24 V, 12 V |
| Output Current-Channel 1 | 500 mA |
| Output Current-Channel 2 | -150 mA |
| Output Voltage-Channel 1 | 15 V |
| Output Voltage-Channel 2 | -15 V |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$0.79964
Ext.Price$0.79964
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.79964 | $0.79964 |
| 10 | $0.78132 | $7.81320 |
| 25 | $0.76823 | $19.20575 |
