

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.8 mm |
| Width | 3.5 mm |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 1.9 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Forward Current | 30 mA |
| Color | Blue, Green, Red |
| Illumination Color | Blue, Green, Red |
| Lens Style | Round |
| Luminous Intensity | 500 mcd |
| Number of LEDs | 3 |
| Viewing Angle | 120 ° |
| Wavelength | 465 nm |
| Lens Color | Clear |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 621 nm |
| Forward Voltage | 2 V,3.3 V,3.3 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Lens Transparency | Clear |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
