
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 79 pF |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Type | Single Phase Bridge |
| Forward Current | 15 A |
| Forward Voltage | 1.1 V |
| Max Reverse Leakage Current | 5 µA |
| Element Configuration | Quad |
| Reverse Voltage | 600 V |
| Reverse Current | 5 µA |
| Peak Reverse Voltage | 600 V |
Stock: 11
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30134
Ext.Price$0.30134
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30134 | $0.30134 |
| 10 | $0.29549 | $2.95490 |
| 25 | $0.29360 | $7.34000 |
| 50 | $0.29172 | $14.58600 |
| 100 | $0.28984 | $28.98400 |
| 300 | $0.27326 | $81.97800 |
| 500 | $0.25763 | $128.81500 |
