
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 60 pF |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Type | Single Phase Bridge |
| Forward Current | 15 A |
| Forward Voltage | 1.05 V |
| Max Reverse Leakage Current | 10 µA |
| Element Configuration | |
| Reverse Voltage | 1 kV |
| Reverse Current | 10 µA |
| Recovery Time | |
| Peak Reverse Voltage | 1 kV |
Stock: 109
Distributors
pcbx
Unit Price$0.39130
Ext.Price$0.39130
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.39130 | $0.39130 |
| 10 | $0.31363 | $3.13630 |
| 25 | $0.28945 | $7.23625 |
| 50 | $0.26714 | $13.35700 |
| 100 | $0.24655 | $24.65500 |
| 300 | $0.22755 | $68.26500 |
| 500 | $0.21001 | $105.00500 |
| 1000 | $0.19846 | $198.46000 |
