
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 85 pF |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Type | Single Phase Bridge |
| Forward Current | 25 A |
| Forward Voltage | 1.05 V |
| Max Reverse Leakage Current | 10 A |
| Element Configuration | |
| Reverse Voltage | 1 kV |
| Reverse Current | 10 A |
| Recovery Time | |
| Peak Reverse Voltage | 1 kV |
Stock: 152
Distributors
pcbx
Unit Price$0.48144
Ext.Price$0.48144
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.48144 | $0.48144 |
| 10 | $0.38486 | $3.84860 |
| 25 | $0.35005 | $8.75125 |
| 50 | $0.31839 | $15.91950 |
| 100 | $0.28960 | $28.96000 |
| 300 | $0.26341 | $79.02300 |
| 500 | $0.23959 | $119.79500 |
| 1000 | $0.22669 | $226.69000 |
