
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 25 pF |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Type | Bridge Rectifiers |
| Forward Current | 2 A |
| Forward Voltage | 1.1 V |
| Max Reverse Leakage Current | 5 µA |
| Element Configuration | |
| Reverse Voltage | |
| Reverse Current | |
| Recovery Time | |
| Peak Reverse Voltage | 600 V |
Stock: 56
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10666
Ext.Price$0.10666
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10666 | $0.10666 |
| 10 | $0.09541 | $0.95410 |
| 50 | $0.08534 | $4.26700 |
| 100 | $0.07256 | $7.25600 |
| 500 | $0.06169 | $30.84500 |
| 1000 | $0.05847 | $58.47000 |
| 3000 | $0.05542 | $166.26000 |
| 5000 | $0.05253 | $262.65000 |
