
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Type | Single Phase Bridge |
| Forward Current | 35 A |
| Forward Voltage | 1.1 V |
| Max Reverse Leakage Current | 10 µA |
| Element Configuration | Double Dual Series |
| Reverse Voltage | 600 V |
| Reverse Current | 10 µA |
| Recovery Time | |
| Peak Reverse Voltage | 600 V |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.95414
Ext.Price$0.95414
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.95414 | $0.95414 |
| 10 | $0.93754 | $9.37540 |
| 25 | $0.85826 | $21.45650 |
| 50 | $0.78569 | $39.28450 |
| 100 | $0.71926 | $71.92600 |
