
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Type | Single Phase Bridge |
| Forward Current | 50 A |
| Forward Voltage | 1.1 V |
| Max Reverse Leakage Current | 10 µA |
| Element Configuration | Double Dual Series |
| Reverse Voltage | 800 V |
| Reverse Current | 10 µA |
| Recovery Time | |
| Peak Reverse Voltage | 800 V |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.82397
Ext.Price$0.82397
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.82397 | $0.82397 |
| 10 | $0.80726 | $8.07260 |
| 25 | $0.78604 | $19.65100 |
| 50 | $0.76537 | $38.26850 |
| 100 | $0.74525 | $74.52500 |
