
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Type | Single Phase Bridge |
| Forward Current | 6 A |
| Forward Voltage | 1.1 V |
| Max Reverse Leakage Current | 10 µA |
| Element Configuration | Double Dual Series |
| Reverse Voltage | 1 kV |
| Reverse Current | 10 µA |
| Recovery Time | |
| Peak Reverse Voltage | 1 kV |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23933
Ext.Price$0.23933
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23933 | $0.23933 |
| 10 | $0.23482 | $2.34820 |
| 25 | $0.23307 | $5.82675 |
| 50 | $0.23133 | $11.56650 |
| 100 | $0.22960 | $22.96000 |
| 300 | $0.22024 | $66.07200 |
| 500 | $0.21127 | $105.63500 |
