
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -50 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Type | Single Phase Bridge |
| Forward Current | 4 A |
| Forward Voltage | 1 V |
| Reverse Voltage | 200 V |
| Reverse Current | 5 µA |
Stock: 229
Distributors
pcbx
Unit Price$2.64686
Ext.Price$2.64686
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.64686 | $2.64686 |
| 10 | $1.82699 | $18.26990 |
| 25 | $1.62655 | $40.66375 |
| 50 | $1.44810 | $72.40500 |
| 100 | $1.28923 | $128.92300 |
| 300 | $1.28623 | $385.86900 |
| 500 | $1.28325 | $641.62500 |
| 1000 | $1.18237 | $1182.37000 |
