
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 3.3 nF |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 6.1 mm |
| Width | 5.3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | U2J |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 2.8 mm |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Terminal Width | 1.2 mm |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$1.81891
Ext.Price$1.81891
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.81891 | $1.81891 |
| 10 | $1.57114 | $15.71140 |
| 25 | $1.46297 | $36.57425 |
| 50 | $1.36225 | $68.11250 |
| 100 | $1.26847 | $126.84700 |
| 300 | $1.21522 | $364.56600 |
| 500 | $1.16419 | $582.09500 |
