
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 17 µF |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 3.7 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 3.8 mm |
| RoHS | Compliant |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| voltage rating dc | 50 V |
| capacitance tolerance | 10 % |
| dielectric characteristic | X7R |
Stock: 243
Distributors
pcbx
Unit Price$2.03387
Ext.Price$2.03387
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.03387 | $2.03387 |
| 10 | $1.18237 | $11.82370 |
| 25 | $1.13504 | $28.37600 |
| 50 | $1.08960 | $54.48000 |
| 100 | $1.04598 | $104.59800 |
| 300 | $1.00411 | $301.23300 |
| 500 | $0.96391 | $481.95500 |
| 1000 | $0.92532 | $925.32000 |
| 3000 | $0.88827 | $2664.81000 |
