
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 6.1 mm |
| Width | 5.3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 3.9 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 3.7 mm |
| RoHS | Compliant |
| Terminal Width | 1.2 mm |
Stock: 1415
Distributors
pcbx
Unit Price$2.06551
Ext.Price$2.06551
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.06551 | $2.06551 |
| 10 | $1.20801 | $12.08010 |
| 25 | $1.14872 | $28.71800 |
| 50 | $1.09234 | $54.61700 |
| 100 | $1.03874 | $103.87400 |
| 300 | $0.98150 | $294.45000 |
| 500 | $0.92741 | $463.70500 |
| 1000 | $0.87630 | $876.30000 |
