
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4.8 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 5 mm |
| RoHS | Compliant |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| voltage rating dc | 50 V |
| capacitance tolerance | 20 % |
| dielectric characteristic | X7R |
Stock: 458
Distributors
pcbx
Unit Price$2.45328
Ext.Price$2.45328
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.45328 | $2.45328 |
| 10 | $2.08157 | $20.81570 |
| 25 | $1.91777 | $47.94425 |
| 50 | $1.76686 | $88.34300 |
| 100 | $1.62785 | $162.78500 |
| 300 | $1.54867 | $464.60100 |
| 500 | $1.47333 | $736.66500 |
