


| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 6.1 mm |
| Width | 5.3086 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 6.4 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 63 V |
| Depth | 5.3 mm |
| Thickness | 6.7 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Soft Termination |
| Lead/Base Style | J-Lead |
| Failure Rate | |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Terminal Width | 1.2 mm |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 2077
Distributors
pcbx
Unit Price$2.67850
Ext.Price$2.67850
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.67850 | $2.67850 |
| 10 | $1.90906 | $19.09060 |
| 25 | $1.79266 | $44.81650 |
| 50 | $1.68336 | $84.16800 |
| 100 | $1.57050 | $157.05000 |
| 300 | $1.44354 | $433.06200 |
| 500 | $1.32685 | $663.42500 |
| 1000 | $1.28325 | $1283.25000 |
| 3000 | $1.25122 | $3753.66000 |
| 5000 | $1.21999 | $6099.95000 |
