
| Parameter | Value |
|---|---|
| Color | Green |
| Number of Positions | 2 |
| Pitch | 5 mm |
| Current Rating | 10 A |
| Termination | Screw |
| Packaging | Bulk |
| Wire Gauge Range | 22 AWG to 12 AWG |
| Connection Method | Screw |
| Voltage Rating | 300 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Voltage Rating (IEC) | 630 V |
| Current Rating (IEC) | 24 A |
Stock: 2704
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15072
Ext.Price$0.15072
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15072 | $0.15072 |
| 10 | $0.13313 | $1.33130 |
| 50 | $0.11760 | $5.88000 |
| 100 | $0.10087 | $10.08700 |
| 500 | $0.08652 | $43.26000 |
| 1000 | $0.08234 | $82.34000 |
| 3000 | $0.07836 | $235.08000 |
| 5000 | $0.07458 | $372.90000 |
