
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Tin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Box |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 5.08 mm |
| Current Rating | 10 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 4 |
| Connection Method | Screw |
| Wire Gauge Range | 26 AWG to 14 AWG |
| Current Rating (IEC) | 15 A |
| Voltage Rating (IEC) | 250 V |
Stock: 2133
Distributors
pcbx
Unit Price$0.38650
Ext.Price$0.38650
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.38650 | $0.38650 |
| 10 | $0.30163 | $3.01630 |
| 50 | $0.25794 | $12.89700 |
| 100 | $0.22058 | $22.05800 |
| 500 | $0.20060 | $100.30000 |
