
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Box |
| Voltage Rating | 300 V |
| Pitch | 5.08 mm |
| Current Rating | 10 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 6 |
| Connection Method | Screw |
| Wire Gauge Range | 26 AWG to 14 AWG |
| Current Rating (IEC) | 15 A |
| Voltage Rating (IEC) | 500 V |
Stock: 1332
Distributors
pcbx
Unit Price$0.57878
Ext.Price$0.57878
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.57878 | $0.57878 |
| 10 | $0.46819 | $4.68190 |
| 25 | $0.43006 | $10.75150 |
| 50 | $0.39504 | $19.75200 |
| 100 | $0.36288 | $36.28800 |
| 300 | $0.34519 | $103.55700 |
| 500 | $0.32836 | $164.18000 |
| 1000 | $0.31234 | $312.34000 |
