
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| Voltage Rating | 300 V |
| Pitch | 2.54 mm |
| Current Rating | 10 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 8 |
| Connection Method | Screw |
| Wire Gauge Range | 26 AWG to 18 AWG |
| Current Rating (IEC) | 10 A |
| Voltage Rating (IEC) | 400 V |
Stock: 174
Distributors
pcbx
Unit Price$0.79930
Ext.Price$0.79930
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.79930 | $0.79930 |
| 10 | $0.63888 | $6.38880 |
| 25 | $0.58459 | $14.61475 |
| 50 | $0.53492 | $26.74600 |
| 100 | $0.48947 | $48.94700 |
| 300 | $0.44788 | $134.36400 |
| 500 | $0.40983 | $204.91500 |
