
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 5 mm |
| Current Rating | 10 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 2 |
| Connection Method | Screw |
| Wire Gauge Range | 22 AWG to 12 AWG |
| Current Rating (IEC) | 24 A |
| Voltage Rating (IEC) | 250 V |
Stock: 11173
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17011
Ext.Price$0.17011
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17011 | $0.17011 |
| 10 | $0.15276 | $1.52760 |
| 50 | $0.13718 | $6.85900 |
| 100 | $0.12355 | $12.35500 |
| 500 | $0.11127 | $55.63500 |
| 1000 | $0.10021 | $100.21000 |
| 3000 | $0.09026 | $270.78000 |
