
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 7.5 mm |
| Current Rating | 10 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 3 |
| Connection Method | Screw |
| Wire Gauge Range | 22 AWG to 12 AWG |
| Current Rating (IEC) | 24 A |
| Voltage Rating (IEC) | 450 V |
Stock: 96
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26842
Ext.Price$0.26842
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26842 | $0.26842 |
| 10 | $0.23783 | $2.37830 |
| 50 | $0.21072 | $10.53600 |
| 100 | $0.18180 | $18.18000 |
| 500 | $0.15685 | $78.42500 |
| 1000 | $0.14957 | $149.57000 |
| 3000 | $0.14263 | $427.89000 |
| 5000 | $0.13602 | $680.10000 |
