
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Tin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 7.62 mm |
| Current Rating | 10 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 3 |
| Connection Method | Screw |
| Wire Gauge Range | 22 AWG to 12 AWG |
| Current Rating (IEC) | 24 A |
| Voltage Rating (IEC) | 450 V |
Stock: 185
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29002
Ext.Price$0.29002
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29002 | $0.29002 |
| 10 | $0.25920 | $2.59200 |
| 50 | $0.23165 | $11.58250 |
| 100 | $0.19819 | $19.81900 |
| 500 | $0.16956 | $84.78000 |
| 1000 | $0.16225 | $162.25000 |
| 3000 | $0.15526 | $465.78000 |
| 5000 | $0.14857 | $742.85000 |
