
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Tin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 7.62 mm |
| Current Rating | 20 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 3 |
| Connection Method | Screw |
| Wire Gauge Range | 24 AWG to 12 AWG |
| Current Rating (IEC) | 24 A |
| Voltage Rating (IEC) | 450 V |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$0.37008
Ext.Price$0.37008
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.37008 | $0.37008 |
| 10 | $0.29078 | $2.90780 |
| 50 | $0.25102 | $12.55100 |
| 100 | $0.21670 | $21.67000 |
| 500 | $0.19740 | $98.70000 |
| 1000 | $0.18556 | $185.56000 |
