
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Tin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 150 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.54 mm |
| Current Rating | 2 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 4 |
| Connection Method | Push-In |
| Wire Gauge Range | 26 AWG to 20 AWG |
| Current Rating (IEC) | 2 A |
| Voltage Rating (IEC) | 63 V |
Stock: 434
Distributors
pcbx
Unit Price$0.34704
Ext.Price$0.34704
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.34704 | $0.34704 |
| 10 | $0.27072 | $2.70720 |
| 50 | $0.23622 | $11.81100 |
| 100 | $0.20611 | $20.61100 |
| 500 | $0.17984 | $89.92000 |
| 1000 | $0.16927 | $169.27000 |
