
| Parameter | Value |
|---|---|
| Color | Green, White |
| Number of Positions | 4 |
| Pitch | 5 mm |
| Current Rating | 10 A |
| Termination | Spring Clamp |
| Packaging | Tray |
| Wire Gauge Range | 24 AWG to 12 AWG |
| Connection Method | Push-In |
| Voltage Rating | 300 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Voltage Rating (IEC) | 630 V |
| Current Rating (IEC) | 16 A |
Stock: 7
Distributors
pcbx
Unit Price$0.49104
Ext.Price$0.49104
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.49104 | $0.49104 |
| 10 | $0.38678 | $3.86780 |
| 25 | $0.36277 | $9.06925 |
| 50 | $0.34025 | $17.01250 |
| 100 | $0.31913 | $31.91300 |
| 300 | $0.29932 | $89.79600 |
| 500 | $0.28074 | $140.37000 |
| 1000 | $0.26331 | $263.31000 |
| 3000 | $0.24696 | $740.88000 |
