
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Spring Clamp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Box |
| Voltage Rating | 300 V |
| Pitch | 7.5 mm |
| Current Rating | 27 A |
| Color | White, Orange |
| Number of Positions | 4 |
| Connection Method | Push-In |
| Wire Gauge Range | 24 AWG to 10 AWG |
| Current Rating (IEC) | 41 A |
| Voltage Rating (IEC) | 1 kV |
Stock: 32
Distributors
pcbx
Unit Price$1.79578
Ext.Price$1.79578
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.79578 | $1.79578 |
| 10 | $1.51891 | $15.18910 |
| 25 | $1.41507 | $35.37675 |
| 50 | $1.31833 | $65.91650 |
| 100 | $1.22820 | $122.82000 |
| 300 | $1.14424 | $343.27200 |
| 500 | $1.06603 | $533.01500 |
