
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Spring Clamp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 300 V |
| Pitch | 7.5 mm |
| Current Rating | 27 A |
| Color | White, Orange |
| Number of Positions | 7 |
| Connection Method | Push-In |
| Wire Gauge Range | 24 AWG to 10 AWG |
| Current Rating (IEC) | 41 A |
| Voltage Rating (IEC) | 1 kV |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$2.02339
Ext.Price$2.02339
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.02339 | $2.02339 |
| 10 | $1.97846 | $19.78460 |
| 25 | $1.91920 | $47.98000 |
| 50 | $1.86171 | $93.08550 |
| 100 | $1.80595 | $180.59500 |
