
| Parameter | Value |
|---|---|
| Color | Gray |
| Number of Positions | 10 |
| Pitch | 5 mm |
| Current Rating | 5 A |
| Termination | Spring Clamp |
| Packaging | Box |
| Wire Gauge Range | 20 AWG to 14 AWG |
| Connection Method | Push-In |
| Voltage Rating | 300 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Voltage Rating (IEC) | 630 V |
| Current Rating (IEC) | 10 A |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.38861
Ext.Price$0.38861
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.38861 | $0.38861 |
| 10 | $0.37958 | $3.79580 |
| 25 | $0.36669 | $9.16725 |
| 50 | $0.35424 | $17.71200 |
