
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Tin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 5 mm |
| Current Rating | 5 A |
| Color | Gray |
| Number of Positions | 3 |
| Connection Method | Push-In |
| Wire Gauge Range | 20 AWG to 14 AWG |
| Current Rating (IEC) | 10 A |
| Voltage Rating (IEC) | 250 V |
Stock: 497
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21331
Ext.Price$0.21331
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21331 | $0.21331 |
| 10 | $0.18903 | $1.89030 |
| 50 | $0.16752 | $8.37600 |
| 100 | $0.14450 | $14.45000 |
| 500 | $0.12465 | $62.32500 |
| 1000 | $0.11890 | $118.90000 |
| 3000 | $0.11342 | $340.26000 |
| 5000 | $0.10819 | $540.95000 |
