
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Tin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 5 mm |
| Current Rating | 5 A |
| Color | Gray |
| Number of Positions | 5 |
| Connection Method | Push-In |
| Wire Gauge Range | 20 AWG to 14 AWG |
| Current Rating (IEC) | 10 A |
| Voltage Rating (IEC) | 250 V |
Stock: 42
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35664
Ext.Price$0.35664
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35664 | $0.35664 |
| 10 | $0.27936 | $2.79360 |
| 50 | $0.24069 | $12.03450 |
| 100 | $0.20737 | $20.73700 |
| 500 | $0.17867 | $89.33500 |
