
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Spring Clamp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 300 V |
| Pitch | 5 mm |
| Current Rating | 10 A |
| Color | Gray |
| Number of Positions | 3 |
| Connection Method | Push-In |
| Wire Gauge Range | 28 AWG to 12 AWG |
| Current Rating (IEC) | 17 A |
| Voltage Rating (IEC) | 630 V |
Stock: 35
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22445
Ext.Price$0.22445
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22445 | $0.22445 |
| 10 | $0.21840 | $2.18400 |
| 25 | $0.21715 | $5.42875 |
| 50 | $0.21590 | $10.79500 |
| 100 | $0.21466 | $21.46600 |
