
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Spring Clamp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 5 mm |
| Current Rating | 15 A |
| Color | Gray |
| Number of Positions | 4 |
| Connection Method | Push-In |
| Wire Gauge Range | 28 AWG to 12 AWG |
| Voltage Rating (IEC) | 250 V |
| Current Rating (IEC) | 17 A |
Stock: 121
Distributors
pcbx
Unit Price$0.49776
Ext.Price$0.49776
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.49776 | $0.49776 |
| 10 | $0.39821 | $3.98210 |
| 25 | $0.36425 | $9.10625 |
| 50 | $0.33319 | $16.65950 |
| 100 | $0.30477 | $30.47700 |
| 300 | $0.28935 | $86.80500 |
| 500 | $0.27470 | $137.35000 |
| 1000 | $0.25977 | $259.77000 |
