
| Parameter | Value |
|---|---|
| Color | Gray |
| Number of Positions | 12 |
| Pitch | 3.5 mm |
| Current Rating | 5 A |
| Termination | Spring Clamp |
| Packaging | Tray |
| Wire Gauge Range | 22 AWG to 18 AWG |
| Connection Method | Push-In |
| Voltage Rating | 300 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Voltage Rating (IEC) | 400 V |
| Current Rating (IEC) | 5 A |
Stock: 253
Distributors
pcbx
Unit Price$0.60586
Ext.Price$0.60586
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.60586 | $0.60586 |
| 10 | $0.48768 | $4.87680 |
| 25 | $0.45126 | $11.28150 |
| 50 | $0.41756 | $20.87800 |
| 100 | $0.38638 | $38.63800 |
| 300 | $0.35753 | $107.25900 |
| 500 | $0.33083 | $165.41500 |
| 1000 | $0.30613 | $306.13000 |
