
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Tin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 7.62 mm |
| Current Rating | 20 A |
| Color | Black |
| Number of Positions | 2 |
| Connection Method | Screw |
| Wire Gauge Range | 22 AWG to 12 AWG |
| Current Rating (IEC) | 24 A |
| Voltage Rating (IEC) | 250 V |
Stock: 20
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13747
Ext.Price$0.13747
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13747 | $0.13747 |
| 10 | $0.13440 | $1.34400 |
| 50 | $0.13306 | $6.65300 |
| 100 | $0.13173 | $13.17300 |
| 500 | $0.11562 | $57.81000 |
