
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Box |
| Voltage Rating | 150 V |
| Pitch | 2.54 mm |
| Current Rating | 4 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 4 |
| Connection Method | Plug |
| Wire Gauge Range | 28 AWG to 20 AWG |
| Current Rating (IEC) | 5 A |
| Voltage Rating (IEC) | 320 V |
Stock: 586
Distributors
pcbx
Unit Price$0.82406
Ext.Price$0.82406
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.82406 | $0.82406 |
| 10 | $0.67315 | $6.73150 |
| 25 | $0.62068 | $15.51700 |
| 50 | $0.57230 | $28.61500 |
| 100 | $0.52768 | $52.76800 |
| 300 | $0.49053 | $147.15900 |
| 500 | $0.45600 | $228.00000 |
| 1000 | $0.43311 | $433.11000 |
